Tijdslijn 98 dagen (vri 2 mei 2025 ... zat 25 jan 2025)
Welkom bij de MSMOG!
De Molenstichting Midden- en Oost-Groningen is een algemeen nut beogende instelling. Wij beheren tien grote en twee kleine molens in het hart van Groningen. De MSMOG hoort daarmee tot de grootste molenbezitters van de provincie Groningen.
Wij op social media
OpenBadge
De MSMOG verzorgt eigen opleidingen. Deze worden afgesloten met examens en een certificaat. Geslaagden krijgen een OpenBadge. Met de OpenBadge kun je overal on-line laten zien en bewijzen dat je een opleiding met succes hebt afgerond.
Wat is er nu leuker dan zelf een molen kleuren? Klik op het onderstaande plaatje en u komt op een pagina waar u van elk van onze molens een kleurplaat kunt vinden. De kleurplaten zijn indertijd nog gemaakt door wijlen Lammert Groenewold ter gelegenheid van het Groninger Molenweekend.
Mei tot jubelmaand verkoren, heeft toch rijm achter de oren.
Nieuws!
In memoriam
Geschreven door het Bestuur
zondag, 24 januari 2016
"Zó is de wereld zo klaain en zo muide." - Simon van Hasselt
Onze makker, onze kameraad, onze Lammert - hij is er niet meer. Wat kun je nog zeggen als iemand, zo sterk, zo levendig, er niet meer is. Onwerkelijk.
Lammert, in de zon, bij zijn "Grode Polder" molen - wat zal het vreemd zijn dat hij er niet meer bij zal zijn deze zomer. Wat zullen we hem missen: altijd een verhaal, altijd een belevenis, altijd iets interessants te melden.
Ons Bestuur hecht aan openheid en snelheid van communicatie. Daarom zal vanaf dit jaar (2016) na elke bestuursvergadering kort verslag worden gedaan op deze webstek wat het Bestuur heeft besloten of wat anders voor het publiek en de betrokken vrijwilligers van belang kan zijn. Dit uiteraard niet ter vervanging van de notulen, maar om de communicatie bondig en snel te houden.
Het bestuur besloot jongstleden maandag 11 januari 2016:
om een onderzoek naar de tevredenheid van onze vrijwilligers te laten verrichten en daartoe opdracht te geven aan de Commissie Communicatie;
stappen te zetten om de restauratie van de molen van de Groote Polder op korte termijn volledig af te kunnen ronden;
personen die zich anders als molenaar, molengids en bestuurslid hebben ingezet voor de Stichting een volgende keer ook uit te nodigen voor bijeenkomsten voor vrijwilligers, zoals de jaarafsluiting of de barbecue;
Wim Koeneman met onmiddellijke ingang te benoemen als penningmeester ad interim als vervanger van Mario Post (wegens ziekte);
als speerpunten voor 2016 vast te stellen: het motorhuisje bij de molen Windlust in Overschild en het schilderwerk van alle molens
Groninger molentermen
Geschreven door Henk Kloepping
maandag, 11 januari 2016
Wijlen molenaar Lammert Groenewold startte in het laatst van zijn leven nog een project om te achterhalen hoe de Gronings-sprekende molenaars benamingen of begrippen van de molen in het Gronings noemen. En zoals de kenners weten: ‘het’ Gronings bestaat niet. Er zijn diverse varianten: Westerkwartiers, Hogelands, Legelands, Stads, Veenkoloniaals, Oldambts en het Westerwolds. De opzet is om aan de hand van een lijst met Nederlandse benamingen al die Groninger vormen te verzamelen en ze zo te behouden voor het nageslacht. Ter ere van Lammert houden we het mailadres lammert.groenewold@msmog.nl. daarvoor nog tot 1 maart 2016 in de lucht. Meld u dus vooral nog de bij u bekende termen. Om u gerust te stellen: het hoeft niet grammaticaal correct. Fonetisch is geen probleem. Denk aan Laange spruut of Wiendpeul of Vang.
2016
Geschreven door Henk Kloepping
zaterdag, 9 januari 2016
Al vele jaren lang verzamelen bestuur en vrijwilligers zich aan het eind van het jaar. Ook dit jaar weer, deze keer in de molenschuur in Noordbroek. Dat is een beetje "ons clubhuis" zoals voorzitter Wim Koeneman dat graag zegt. Zo'n vaste "uitvalsbasis" is één van de nieuwe ontwikkelingen in onze organisatie. Maar er is veel meer gebeurd.
De weersverwachting van het KNMI: vandaag is er veel zon, maar kan ook een bui vallen en de temperatuurverschillen zijn groot. In de loop van het weekend wordt het aanzienlijk frisser en een jas is dan zeker aan te raden.