Tijdslijn 98 dagen (vri 16 mei 2025 ... zat 8 feb 2025) |
Mei nat, spek in het vat. |
BBronsympopeninQ |
![]() |
![]() |
![]() |
Geschreven door de commissie communicatie | |
vrijdag, 18 september 2015 | |
![]()
Wim introduceerde daarna mevrouw Roeli Broekhuis. Roeli is directeur van het Groninger Molenhuis. Zij sprak inleidend over de rol van de overheid bij het in stand houden van molens. Hierop volgde een forumdiscussie met het thema “Wat kan een (wenselijke) rol van de lokale overheid zijn bij het in stand houden van cultureel erfgoed?”. Onder leiding van Wim Koeneman discussieerden Lammert Groenewold (molenaar), Pim de Bruijne (voorzitter van de Stichting Oude Groninger Kerken), Roeli Broekhuis (Groninger molenhuis) en Matty Siersema (wethouder Menterwolde). Het publiek deed af en toe enthousiast mee. Over de inzet van de overheden - daar verschilden de meningen nogal over. Moet de overheid de zak met geld trekken, juist niet, of nog weer anders? In ieder geval vinden de vrijwilligers dat het al heel wat is als je eens hoort dat je inzet op prijs wordt gesteld. Daar ligt voor overheden ook een taak, met name bij de Gemeenten. En hoewel een kerstpakket of bloemetje altijd leuk is zit het vaak meer in de kleine dingen. Zo vertelde een van de molenaars in het publiek dat hij graag een extra grijze bak (een "kliko") bij de molen wilde, maar dat dat door ambtelijke procedures heel moeilijk bleek te zijn. "In zo'n situatie zou het mooi zijn als men eens wat creatiever was, want als zelfs zo'n simpele grijze bak er al niet meer af kan krijg je als vrijwilliger echt het idee dat je inzet er niet toe doet". De ambtenaar van cultuur van onze Gemeente - mevrouw Albertje Nieuwenhuis - luisterde aandachtig en maakte aantekeningen. Die kliko komt er wel, denk ik. Er moet natuurlijk ook geld beschikbaar komen om de molens in stand te houden. Ook daar speelt de Gemeente een belangrijke rol: het is nu eenmaal zo dat fondsen en andere overheden de buidel niet snel trekken als de Gemeente niet bijdraagt. Bij het verdelen van de schaarse middelen let men immers ook op draagvlak bij de lokale bevolking. Onze Stichting mag zich wat dat betreft niet beklagen, wij hebben een grote groep enthousiaste vrijwilligers en tellen honderden donateurs.
De zon, die de hele middag had geschenen, ging onder over het gezelschap dat zich te goed deed aan een hapje en een drankje. De vrijwilligers werden aansluitend getracteerd op een gezellige en goed verzorgde barbeque in het dorpshuis. We kijken dankbaar terug op een gezellige en inspirerende middag.
Meer foto's vind u op onze facebook pagina . |
< Recenter | Ouder > |
---|
|
|
De weersverwachting van het KNMI: de zon speelt nog steeds een prominente rol, al geldt dat niet overal. De kuststreek heeft vandaag te maken met lage bewolking vanaf de Noordzee. Van significante regen is voorlopig nog geen sprake; deze verschijnt pas eind volgende week in de kaarten. ![]() ![]() ![]() ![]() Klik op de iconen voor recente weerkaarten -O- |